Основи екології

            Метою вивчення дисципліни є одержання студентами теоретичних знань сучасної екології на основі уявлень про сутність, структуру, цілі і завдання науки, її значення в житті суспільства та формування практичних умінь і навичок з екологічної орієнтації, ефективного впровадження природоохоронних заходів.

              При самостійному вивченні дисципліни студенти повинні проявляти творчість, формувати особисте відношення до екологічних проблем світу, рідного краю, галузі майбутньої професійної діяльності, навчитись вирішувати виробничі завдання. Крім того працювати над вдосконаленням своєї екологічної освіти.

               Програма вивчення дисципліни розкрита в двох модулях. Можливість закріпити  знання та розвинути навички прийняття рішень при виникненні екологічних  кризових ситуацій  допоможуть різні контрольні завдання після вивчення кожної теми. Кількість годин, виділена на самостійне вивчення, сприятиме більшому усвідомленню особливостей екологічних проблем в ринкових  умовах та формуватиме екологічну  психологію майбутніх техніків - будівельників.

                 Після завершення вивчення дисципліни студенти повинні знати:

-        теоретичні положення та структуру сучасної екології;

-        особливості будови біосфери, закономірності її функціонування;

-        роль взаємозв’язків усіх природних процесів і явищ;

-        причини і наслідки розвитку локальних регіональних і глобальних екологічних криз;

-        стан природних ресурсів і причини виникнення кризових екологічних явищ в основних регіонах України;

-        основні екологічні аспекти й суть заходів з охорони окремих природних ресурсів.

                 Студенти повинні вміти:

-      застосовувати базові фундаментальні екологічні знання при формуванні особистого відношення до об’єктів природи й суспільства, при ствердженні активної природоохоронної життєвої позиції;

-      робити висновки щодо конкретних екологічних ситуацій;

- ефективно користуватися екологічними довідниками, державними законодавчими і нормативними документами;

-       брати участь у вирішенні районних, галузевих і державних екологічних проблем;

-       вести природоохоронну роботу серед населення.


Основи комп'ютерних технологій

         Важко уявити, який обсяг знань потрібен людині, щоб вона могла вільно орієнтуватися в інформаційних процесах та повноцінно працювати на компютері.  Для цього потрібне вивчення сучасної обчислювальної техніки, технології автоматизованої обробки інформації, отримання практичних навичок застосування ЕОМ у професійній  діяльності.

       Метою вивчення дисципліни є:  вивчення основ інформатики та програмного забезпечення  ПЕОМ, отримання практичних навичок роботи з комп’ютерною технікою, оволодіння основними прийомами розробки програм засобами мови Бейсик.

             Модуль 1. Елементи інформаційно-обчислювальних технологій.  Електронно-обчислювальні машини.

Студент повинен знати:  предмет та завдання курсу, загальні поняття про ЕОМ, стан та тенденції розвитку ЕОМ,  структуру ЕОМ,  апаратне забезпечення ЕОМ  та основні принципи побудови ЕОМ, класифікація  комп’ютерів та комп’ютерної техніки за різними характеристиками, програмне забезпечення ЕОМ, класифікація, призначення, операційна система: поняття, структура, файл, каталог; операційна система Windows, загальна характеристика.

             Модуль 2. Системне програмування. Сервісні програми. Комп’ютерні мережі.

Студент повинен знати: поняття про програми-утіліти, їх класифікацію, функціональне призначення та характеристики; більш детально ознайомитися з антивірусною програмою  АVP,  програмою  архівації WinZip; програмами  форматування дисків, діагностики та відновлення інформації на дисках; історію створення комп’ютерних мереж, їх класифікацію, призначення і характеристики.

             Модуль 3. Прикладне програмне забезпечення. 

Студент повинен знати: призначення, основні  функції, принципи роботи прикладних програм загального  використання – текстові та графічні редактори – Word, Paint; електронні таблиці  -  Excel;  бази даних  -  Access (СУБД) та вміти користуватися ними в повному обсязі; пріоритетні напрями застосування  ЕОМ у своїй спеціальності, основні функції,  принципи роботи спеціального програмного  забезпечення.

 

Студент повинен вміти: застосовувати ЕОМ з її програмним забезпеченням у навчальному  процесі та на виробництві; здійснювати елементарні операції з обслуговування пристроїв ЕОМ, інформації та її носіїв за допомогою сервісних програм; розробляти математичні моделі задач, пов’язаних зі спеціальністю будівельника.



Основи бізнесу

     Для того, щоб знати та якомога більше уявляти про будову матеріального світу товарів та послуг, ведення підприємницької та бівзнесової діяльності, організації нового чи успішного функціонування вже створеного підприємства (організації, установи), слід вивчити основи бізнесу.

        Мета вивчення: надання студентам системи знанб, необхідних для ведення підприємницької та бізнесової діяльності, дії економічних законів, процесів сучасної ринкової економіки, механізму дії конкуренції та ціноутворення.

        Студенти повинні знати: особливості організації і ведення підприємництва та бізнесу; ринкову інфраструктуру у сферах виробництва і ринку нерухомості; організаційні форми підприємництва; механізм створення власної справи; систему фінансового обслуговування і забезпечення функціонування підприємства і бізнесу; формування підприємницького мислення і ділових якостей підприємців (бізнесменів); ділову етику підприємництва та планування підприємницької діяльності.

    Студенти повинні вміти: складати засновницькі документи з формуванням підприємства малого бізнесу, використовуючи законодавчі і нормативні акти з регулювання підприємництва в Україні; розробляти бізнес-план; визначити цілі діяльності підприємства; складати виробничий план, план маркетингу; оцінювати ризик власного бізнесу4 визначити стратегію фінансування.